Od niemal 25 lat prowadzimy szkoły policealne kształcące w zakresie przygotowania do wykonywania zawodów związanych z ochroną zdrowia. Świadczymy nauczanie na kilku kierunkach podczas 2 lub 4 semestrów nauki, a także w trakcie kilku rodzajów kursów, prowadzących do zdobycia uprawnień zawodowych.

Dostępne kierunki

Obecnie proponujemy uczniom/słuchaczom kilka rodzajów kształcenia, w ramach których wymienić można zdobycie kwalifikacji w zawodzie:

  • terapeuta zajęciowy,
  • technik masażysta,
  • opiekun medyczny.

W ramach naszej szkoły policealnej w Olsztynie dostępne są również 3 kursy, mające pomóc uzyskać wiedzę oraz umiejętności związane z wykonywaniem pracy mediatora rodzinnego czy doradcy seksualnego osób niepełnosprawnych.

Cel kształcenia

Istotnym aspektem naszej działalności jest fakt, że świadczymy nasze usługi edukacyjne bezpłatnie. Zarówno dobierając tematykę zajęć, jak i metody nauczania staramy się dostosować się do rynku pracy, wymagań naszych słuchaczy oraz wziąć pod uwagę nabycie przez nich potrzebnych w przyszłości wiedzy oraz umiejętności. Temu ostatniemu służyć ma praktyka zawodowa, pozwalająca wykorzystać wiedzę w pracy z pacjentem.

Szczegółowe informacje

W przypadku chęci pozyskania większej ilości informacji i odpowiedzi na pojawiające się pytania, zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego, a także kontaktu telefonicznego czy mailowego. Możliwość osobistego poznania budynku, sal zajęciowych oraz zapoznania się z pracownikami możliwa jest podczas dni otwartych naszej placówki, które organizujemy rokrocznie w okresie wiosennym.

W skład Szkół Policealnych FAMA w Olsztynie wchodzą: (*) Policealne Studium Zawodowe FAMA; (*) Policealne Medyczne Studium Zawodowe FAMA; (*) Policealne Medyczne Studium Zawodowe FAMA dla dorosłych; (*) Studium Policealne FAMA

Jesteśmy szkołami policealnymi dla dorosłych, w których nauczamy bezpłatnie. Proponujemy wiele atrakcyjnych kierunków bezpłatnie. Nie pobieramy opłat za: (*) egzaminy; (*) egzaminy poprawkowe; (*) wydawane zaświadczenia i legitymacje. Nasi Uczniowie/Słuchacze nie ponoszą żadnych kosztów przy zakupie środków i materiałów wykorzystywanych podczas zajęć.

Posiadamy doświadczenie w kształceniu — istniejemy na rynku edukacyjnym od 1995 r.
Naszym założeniem od zawsze było kształcenie zgodnie z zapotrzebowaniem na rynku pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Pragniemy jak najlepiej przygotować naszych Uczniów/Słuchaczy do przyszłego zawodu, dlatego też prowadzone przez nas zajęcia dają szansę na rozwinięcie swoich zainteresowań i zdobycie przydatnych umiejętności.

Zapraszamy!

Wydarzenia

Odwiedź nasz blog z wydarzeniami z życia szkoły.

Wydarzenia
Adres

Szkoły Policealne FAMA
10-274 Olsztyn, ul. Jagiellońska 47
(dzielnica Olsztyn - Zatorze)
 
Sekretariat: I piętro

Telefon
Sekretariat: 535 306 903
Sekretariat: 89 535 85 06
E-mail
 
Godziny pracy
Poniedziałek
9:00-15:00
Wtorek
9:00-15:00
Środa
9:00-15:00
Czwartek
9:00-15:00
Piątek
9:00-15:00
Sobota
8:00-18:00
Niedziela

Szkoły Policealne FAMA mieszą się w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej 47, w dzielnicy Zatorze. Miejsce jest idealnie skomunikowane z centrum miasta i dworcem głównym PKP. Z dworca PKP do szkoły można dojść pieszo w ok. 15 minut lub dojechać autobusami linii numer: 116, 126, 131 oraz z centrum numer 136.
W pobliżu szkoły znajdą Państwo też wiele punktów handlowych, usługowych i instytucji m.in.: (*) sklepy spożywcze, (*) apteka, (*) punkt gastronomiczny z pysznym domowym jedzeniem, (*) punkt z ksero i artykuły papiernicze, (*) poczta, (*) kościół.