Czym się zajmuje terapeuta zajęciowy?

Czym się zajmuje terapeuta zajęciowy?

Poradzenie sobie z własnymi problemami niezależnie od wieku może być bardzo trudnym zadaniem. Wpływa to na codzienne funkcjonowanie człowieka, przeszkadza w wykonywaniu prostych czynności, a także objawia się w zachowaniu. Pokonanie własnych ograniczeń i słabości to nie lada sztuka. Na szczęście wiele osób może liczyć na pomoc terapeuty zajęciowego, który stara się poradzić z występującą blokadą i wesprzeć w procesie powrotu do normalnego stanu.

Jak zostać asystentem osoby niepełnosprawnej?

Jak zostać asystentem osoby niepełnosprawnej

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo duże zapotrzebowanie w spotykanych ogłoszeniach o pracę na wykonywanie zawodu asystenta osoby niepełnosprawnej lub opiekunki środowiskowej dla seniorów. Społeczeństwo ulega procesowi starzenia, co jest coraz częściej widoczne na przykładzie powstawania placówek dedykowanych starszym ludziom z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Samo nasuwa się więc pytanie: Jak zostać asystentem osoby niepełnosprawnej, by móc nieść pomoc potrzebującym opieki?

Kim jest opiekun środowiskowy?

Foto dla wpisu bloga: Kim jest opiekun środowiskowy?

Bez wątpienia seniorzy potrzebują pomocy i wsparcia. W dzisiejszym świecie bardzo często są pozostawieni sami sobie i nie mogą liczyć nawet na najbliższe im osoby. W takich smutnych, lecz również trudnych przypadkach, zazwyczaj "do boju" ruszają opiekuni środowiskowi, którzy nie tylko podtrzymują na duchu seniorów, ale również wcielają się w znacznie większą ilość ról. Są m.in. pielęgniarkami. Oczywiście potrzebują do tego odpowiednich kompetencji. Jednak zdobyte umiejętności to nie wszystko. Kim jest więc dobry opiekun środowiskowy?

Nauka zdalna - jak to wygląda?

Nauka zdalna - jak to wygląda?

Chodzenie do szkoły lub na uniwersytet nie zawsze jest gwarancją skutecznego przyswajania treści. Coraz częściej zdarza się, że uczelnie w trosce o swoich studentów wprowadzają model nauki zdalnej lub hybrydowej. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że taka forma edukacji nie ma racji bytu, gdyż w domu istnieje zbyt wiele pokus. W praktyce jest jednak nieco inaczej. Jak więc właściwie wygląda nauka zdalna i jak się do niej odpowiednio przygotować?

Jakie są kryteria efektywnej nauki?

Jakie są kryteria efektywnej nauki?

Chyba uczniowi lub studentowi zdarzyła się kiedyś sytuacja, w której spędził nad podręcznikiem wiele godzin, a ostatecznie i tak zdał sobie sprawę, że niewiele pamięta z tego, co powtarzał. Dzieje się tak, ponieważ długość nauki tak naprawdę nie ma wpływu na jej efektywność. Aby mieć pewność, że poświęcony na powtórkę materiału czas nie pójdzie na marne, warto zwrócić uwagę na kilka innych czynników.

Jak wybrać kierunek kształcenia?

Jak wybrać kierunek kształcenia - Fama Olsztyn

Decyzję o przyszłej karierze młodzi ludzie podejmują dzisiaj bardzo wcześnie. Pierwszym krokiem do wyboru kierunku kształcenia jest określenie przedmiotów zdawanych na egzaminie dojrzałości. Od uzyskanych wyników zależy, czy zostaną oni później przyjęci na konkretne studia. Wiele osób w tym wieku nie ma jeszcze pewności, co chciałoby robić w życiu i podejmuje często nieprzemyślane decyzje. W poniższym artykule postaramy się doradzić tym niezdecydowanym, jaki kierunek kształcenia będzie najlepszym wyborem w perspektywie przyszłego zatrudnienia.

Opiekun medyczny - zawód czy powołanie?

Opiekun medyczny - zawód czy powołanie?

Świat z pewnością stałby się lepszym miejscem, gdyby wszyscy ludzie potrafili sobie bezinteresownie pomagać. Niestety, nie wszyscy ludzie mogą liczyć na takie wsparcie, dlatego część osób podejmuje decyzję o uczynieniu z niesienia pomocy swojej drogi zawodowej. Oczywiście taka ścieżka kariery wymaga ukończenia chociażby stosownych kursów i ciągłego kształcenia – trzeba wiedzieć, jak postępować przy konkretnych schorzeniach i znać działanie środków farmakologicznych. Tu rodzi się jednak pytanie: czy jednak sama wiedza wystarczy, aby być dobrym opiekunem medycznym. Czy może potrzebne jest coś więcej? (czytaj więcej…)

Bezpłatne kierunki policealne - dlaczego warto?

Bezpłatne kierunki policealne - dlaczego warto?

Znalezienie pracy w wyuczonym zawodzie jest możliwe, o ile w trakcie wyboru ścieżki zawodowej pod uwagę zostaje wzięte zapotrzebowanie rynku na daną profesję. Bezpłatne kierunki policealne to ciekawa możliwość na zdobycie wiedzy, która pozwoli na realizację się w takich zawodach, jak: opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy lub technik masażysta. Zgodnie z badaniami rynku to właśnie na te profesje obecnie i w przyszłości będzie największe zapotrzebowanie. Bezpłatne kierunki policealne – dlaczego warto? Opiekun medyczny – jakie możliwości można zyskać? (czytaj więcej…)

Najważniejsze rady dotyczące efektywnej nauki

Najważniejsze rady dotyczące efektywnej nauki

Chcąc poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, warto korzystać z bezpłatnych kierunków, szkoleń i kursów. Efektywna nauka staje się duża łatwiejsza, gdy organizują ją profesjonaliści. Aby jak najwięcej korzyści wyciągnąć z przekazywanej wiedzy, warto znać kilka sposób również na samodzielne utrwalanie najważniejszych treści. Zasiadając do nauki warto pamiętać, że wiedzy nie da zdobyć się na skróty. Mimo że istniej wiele teorii, które ograniczają wysiłek ucznia w procesie kształcenia do minimum, to jednak trudno spodziewać się po nich skuteczności. Chcąc dowiedzieć się czegoś nowego, bez względu na okoliczności trzeba znaleźć czas na zapoznanie się z nowymi informacjami oraz ich systematyczne utrwalanie. Nie oznacza to jednak, że najlepszym wyjściem będzie spędzanie wielu godzin nad książkami. Tego typu metody mogą mieć wręcz odwrotny skutek i zadziałać zniechęcająco. Aby nauka rzeczywiście była efektywna, warto poświęcić trochę czasu na jej odpowiednie zaplanowanie [czytaj więcej…]

Dobry terapeuta zajęciowy - jakimi cechami powinien się charakteryzować?

Terapeuta zajęciowy - Olsztyn - Fama

Gdyby prześledzić trendy we współczesnych ogłoszeniach o pracę, oferty dla terapeutów zajęciowych byłyby z pewnością jednymi z najpopularniejszych. Pojawiające się co rusz placówki zdrowotne sprawiają, że jest to zawód o bardzo szerokich perspektywach. Oczywiście do tej pracy konieczne są odpowiednie kwalifikacje, jednak sama wiedza to nie wszystko. O tym, czy ktoś będzie dobrym terapeutą, decyduje jeszcze szereg równie ważnych cech charakteru (czytaj więcej…)